Aktuality

Milovníci tenisu si prišli na svoje

01 tenis

V sobotu 29. júna sa na tenisových kurtoch Nad Traťou uskutočnil amatérsky tenisový turnaj za účasti 16tich hráčov. Tí boli rozdelení do štyroch skupín, kde hrali systémom každý s každým. Víťaz skupiny postupoval priamo do štvrťfinále, druhý a tretí hráč musel bojovať v predkole.

Súťaž ozvláštnila účasť 14 ročného Richarda Luptáka, výnimočného tenisového talentu, ktorý má na konte titul z turnaja v tenisovej akadémii Rafaela Nadala. Lupták však do vyraďovacích bojov postúpiť nemohol, tie nakoniec zvládol najlepšie Patrik Mudrák, ktorý vo finále porazil hokejistu extraligovej Žiliny Ľubomíra Malinu. Na treťom mieste vo dvojhre skončila Henrieta Galdúnová.

V nedeľu 30. júna bola na programe štvorhra, v ktorej sa stretlo proti sebe šesť dvojíc, tam dostal už spomínaný Richard Lupták možnosť štartovať v celom priebehu turnaja a s Henrietou Galdúnovou získal víťaznú trofej. Na druhom mieste sa umiestnila dvojica Popovič/Mišalko a na treťom Šterbák/Grohman.